بیمه گر آنلاین پاسارگاد

بیمه پاسارگاد در پاسخ به اعتماد میلیونی هموطنان گرامی و تأمین رفاه حال بیمه گذاران عمر و تأمین آتیه در نمایندگی اعظم رابعی به شماره ۹۹۸۷۱ اقدام به ارائه ۱۰تا ۴۰ درصد تخفیف ویژه با توجه به میزان ذخیره ریاضی دارندگان این بیمه نامه نموده است

بیمه گر آنلاین پاسارگاد

بیمه زلزله چیست؟

  • ۲۲۶
بیمه زلزله چیست؟

بیمه زلزله

کشور ما یکی از مناطق زلزله‌خیز در جهان است که هر سال تعداد زیادی زلزله با شدت‌های مختلف در مناطق متفاوتی از آن اتفاق می‌افتد. این حوادث ممکن است خسارت‌های جزئی یا عمده به ساختمان وارد کنند که جبران آن‌ها چندان ساده نباشد. در چنین مواردی است که بیمه زلزله و آتش سوزی می‌تواند برای جبران ضررهای مالی وارده در اثر این دست از اتفاقات، مفید واقع شود.

بیمه زلزله چیست؟

بیمه زلزله یکی از زیرمجموعه‌های بیمه آتش‌سوزی و بلایای طبیعی است که خسارت‌های مالی واردشده در اثر بلایای طبیعی را جبران می‌کند. شما می‌توانید در زمان خرید بیمه آتش‌سوزی، مبلغ بیشتری را پرداخت کرده و از شرکت بیمه تقاضا کنید که اموال شما را در برابر زلزله نیز بیمه کند. درنتیجه مطمئن خواهید شد که در صورت بروز چنین اتفاقی ناچار نیستید از صفر شروع کنید و راهی برای جبران خسارت‌های وارده خواهید داشت.

بیمه زلزله چه شرایطی دارد؟

دانستن شرایط بیمه زلزله به شما کمک می‌کند که بتوانید شرکت بیمه خود را به‌صورت آگاهانه انتخاب کنید و انتظار دریافت بهترین خدمات را داشته باشید. یکی از اصلی‌ترین شرایط بیمه‌نامه زلزله این است که شرکت بیمه متعهد به جبران خسارت‌هایی است که به‌طور مستقیم در اثر زلزله به وجود آمده‌اند. برای مثال ممکن است که پس از وقوع زمین‌لرزه، اموال شما توسط افراد دیگر به سرقت بروند؛ در این صورت بیمه تعهدی برای جبران این خسارت نخواهد داشت.

به‌علاوه باید بدانید که خسارت‌هایی که در اثر رانش و حرکت زمین ایجاد می‌شوند؛ تحت پوشش بیمه زمین‌لرزه قرار نمی‌گیرند. بنابراین برای جبران این خسارت‌ها باید بیمه‌نامه جداگانه‌ای تهیه کنید. همچنین در قسمت شرایط بیمه زمین‌لرزه درباره جبران خسارت‌های جانی ناشی از زلزله صحبتی نشده است؛ اما شما می‌توانید ساختمان و لوازم خود را با استفاده از این بیمه تحت پوشش درآورید.

نکته مهم: یکی از مزایای بیمه آتش سوزی و زلزله این است که شما می‌توانید تنها اسباب و اثاثیه خود را در برابر این خطرات ایمن کنید. درنتیجه افرادی که مستأجر هستند؛ نیازی به پرداخت هزینه اضافه برای بیمه کردن ملک نخواهند داشت.

قیمت بیمه زلزله چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت بیمه زلزله بستگی به ارزش لوازم و املاکی دارد که می‌خواهیم آن‌ها را بیمه کنیم. از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر این قیمت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع سازه

بسته به اینکه از چه مصالحی در ساخت ملک شما استفاده شده باشد؛ قیمت بیمه‌نامه زلزله نیز تفاوت خواهد داشت. در این قسمت ساختمان‌های به دسته‌های مختلف آجری، فلزی، بتنی و گلی تقسیم می‌شوند. علت این تقسیم‌بندی این است که مقدار خسارت‌های احتمالی واردشده به این ساختمان‌ها، به مصالح بستگی دارد؛ به عبارت بهتر استفاده از مصالح مختلف می‌توانید مقاومت ساختمان را در برابر زلزله تغییر دهد. بنابراین بسته به اینکه مصالح اصلی برای ساخت ساختمان چه چیزی است؛ مقدار ریسک‌پذیری و قیمت بیمه زلزله و آتش سوزی متفاوت است.

  • متراژ ساختمان

اگر می‌خواهید ساختمان خود را در برابر زمین‌لرزه ایمن کنید؛ متراژ آن در تعیین قیمت نهایی بیمه تاثیرگذار خواهد بود. واضح است که املاکی با مساحت بیشتر، متحمل خسارت‌های بیشتری نیز خواهند شد؛ به همین دلیل هزینه موردنیاز برای بیمه کردن این ساختمان‌ها در برابر زلزله بیشتر است.

  • ارزش وسایل منزل

در بسیاری از موارد افرادی که صاحب کلک نیستند؛ تنها وسایل منزل خود را در برابر زلزله بیمه می‌کنند. در این حالت قیمت بیمه زلزله به ارزش این وسایل بستگی پیدا خواهد کرد. ارزش لوازم منزل باید توسط کارشناس بیمه تعیین شود و مورد تایید قرار بگیرد.

  • هزینه بازسازی هر مترمربع از ساختمان

به عبارت بهتر می‌توان گفت که موقعیت ملک و محل قرارگیری آن نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت نهایی بیمه زلزله است. زیرا بازسازی ملکی که هزینه ساخت هر مترمربع از آن برابر 6 میلیون تومان است، نسبت به خانه‌ای با هزینه ساخت یک‌میلیون تومان در هر مترمربع متفاوت خواهد بود. به همین دلیل ریسک بیشتری متوجه بیمه است؛ درنتیجه برای جبران بهتر خسارت باید هزینه بیشتری را دریافت کند.

  • شهر محل سکونت

شرکت‌های بیمه با در نظر گرفتن احتمال وقوع زلزله در هر شهر، شهرهای مختلف ایران را به پنج منطقه تقسیم کرده‌اند. در این میان منطقه 1 کمترین خطر وقوع زلزله را دارد و منطقه 5 به‌عنوان پرخطرترین منطقه شناخته خواهد شد. برای مثال شهرهایی مانند اصفهان و اراک در منطقه یک واقع شده‌اند و تهران، قم و کاشان در منطقه 5 هستند. نرخ بیمه زلزله برای شهرهای واقع در مناطقی با ریسک بیشتر، بالاتر خواهد بود.

مزایای بیمه آتش سوزی و زلزله

یکی از مزیت‌های بیمه زلزله و آتش سوزی این سات که شما در زمان وقوع زلزله دارای یک پشتوانه برای بازسازی منزل و جبران خسارت هستید. در این مواقع می‌توانید به شرکت بیمه مراجعه کنید و یک سرمایه اولیه برای بازسازی ساختمان خود به دست آورید.

یکی دیگر از مزیت‌های بیمه آتش‌سوزی و زلزله این است که قیمت پایینی دارد؛ به عبارت بهتر شما نیازی نیست که برای جبران خسارت و راحت کردن خیال خود در صورت بروز چنین اتفاقاتی، هزینه زیادی را صرف کنید. شما می‌توانید در پایان هرسال، با پرداخت یک هزینه جزئی همه املاک و وسایل خود را در برابر این آسیب‌ها ایمن کنید.

چگونه می‌توان بیمه زلزله را تهیه کرد؟

در گذشته نمایندگانی از شرکت‌های بیمه به درب منزل شما مراجعه کرده و شما را برای خرید بیمه آتش‌سوزی و زلزله ترغیب می‌کردند. اما امروزه این شیوه جذب مشتری طرفداران چندانی ندارد و شرکت‌های بیمه با راه‌اندازی وب‌سایت و فراهم کردن امکان خرید اینترنتی بیمه زلزله و آتش سوزی، این فرایند را برای خود و شما ساده‌تر کرده‌اند.

شما می‌توانید در هر زمان از روز و بدون نیاز به حضور در دفاتر بیمه، اقدامات لازم را برای خرید بیمه زلزله انجام داده و شرایط آن را مطالعه کنید. به‌این‌ترتیب سرعت صدور بیمه‌نامه تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. همچنین شما می‌توانید با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید و پیش از هر اقدامی، گزینه‌های موجود را به‌طور کامل بررسی کنید.

insurest، آسان‌ترین راه برای خرید بیمه زلزله

برای خرید اینترنتی بیمه زلزله باید بهترین شرکت بیمه را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین خدمات را دریافت نمایید. در زمان انتخاب شرکت بیمه باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. برای مثال باید بدانید که این شرکت چه خسارت‌هایی را جبران می‌کند و تا چه سقفی برای جبران خسارت می‌پردازد. همچنین باید بدانید که قیمت بیمه زلزله در این شرکت بر اساس چه معیارهایی برآورد می‌شود.

اما پرسش اصلی اینجا است که چگونه می‌توان در یک مدت محدود، همه گزینه‌های موجود را بررسی و از میان آن‌ها بهترین را انتخاب کرد. ازکی این امکان را برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید با استفاده از خدمات این وب‌سایت، قیمت، خدمات و پوشش‌های بیمه زلزله و آتش سوزی را در هر شرکت بیمه بررسی کرده و با هم مقایسه کنید. درنتیجه در زمان بسیار کمی برای انتخاب شرکت بیمه موردنظر خود به نتیجه خواهید رسید.

همچنین می‌توانید از طریق insurest از شرایط بیمه زلزله مطلع شوید و با استفاده از پشتیبانی 24 ساعته آن، همه ابهامات خود را درباره این نوع بیمه برطرف نمایید. با خرید سریع و آسان بیمه‌نامه از این وب‌سایت می‌توانید بهترین قیمت بیمه زلزله را پرداخت کرده و بیشترین خدمات را دریافت کنید. برای خرید از این وب‌سایت نیازی به مراجعه حضوری نیست و تنها با چند کلیک بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد. پس از این کار تنها کافی است که در خانه خود برای دریافت بیمه‌نامه در کوتاه‌ترین زمان و به‌صورت رایگان منتظر بمانید

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی